Blog youtuberky Madkyo

  • Úvod
  • YouTube
  • MadKyo: Bez YouTube bych nikdy nebyla tam, kde jsem!
Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Youtube

MadKyo: Bez YouTube bych nikdy nebyla tam, kde jsem!

 

Život youtubera rozhodně neobnáší jen to, že vás poznají lidé na ulici, sem tam se někomu podepíšete, točíte v pokojíčku a sklízíte slávu. Svou zkušenost bych popsala jako butterfly effect. I obyčejné třepetání křídly malého motýla může v důsledku vytvořit tornádo na druhém konci světa. Do psychologie přeloženo, že i malé rozhodnutí či nepatrná změna může ve výsledku způsobit totální životní převrat. Určitě znáte takové to prozření, kdy si řeknete třeba „vidíš to, kdybych nešla tehdy tam, nestalo by se tohle a my bychom se vůbec neznali!“ Rozhodla jsem se vám povyprávět o tom, co všechno změnilo jedno nudné odpoledne devatenáctileté „duchem nestárnoucí“ puberťačky a kam jí jedno malé rozhodnutí – natočit video – dovedlo o 3 roky později. 

Jak už jsem několikrát vyprávěla, všechno začalo jedním nudným pomaturitním podzimním odpolednem, kdy jsem si jako absolventka SŠ bez praxe stále marně hledala práci, v karlovarském kraji samozřejmě běh na dlouhou trať. Po dalším otráveném „pokud nemáte ruštinu jako jeden z jazyků nebo praxi na recepci, tak bohužel“ jsem se cítila jako tabulka, která vám vyskočí ve winraru, že byste si ho měli koupit – úplně zbytečná. Vlastně jsem ani nikdy nechtěla být recepční v hotelu, ale v karlovarském kraji máte možnost být buď recepční v hotelu, pokojskou v hotelu nebo pracovat ve výrobě u pásu, protože průmyslu je tu docela dost na můj vkus a administrativa je tady práce za pár šupů s minimálně 2 světovými jazyky vč. ruštiny. Po 5 letech mě stále neomrzelo stříhání a editování videa, tak jsem si řekla, proč to taky nezkusit? “Kameru a stativ mám, není to teda žádnej hit, ale aspoň nebudu další odpoledne ležet v posteli jak pytel brambor, pohni prdelí a třeba se to povede.“ Nepovedlo. A proč jsem, sakra, točila anglicky? A s takovým českým přízvukem? Asi jsem neměla dost soudnosti na to, abych to kriticky zhodnotila, a tak jsem po pár hodinách střihu uploadovala na youtube. A ty jo, docela to mělo na první video úspěch. :D Neuvěřitelných 301 zhlédnutí "po pár dnech". (Tehdy to fungovalo tak, že když youtube začne považovat video za sledované a populární, tak se to zasekne na 301 zhlédnutí a pak se ověřuje, jestli si to člověk třeba nenaklikal sám a jestli je to teda legit). A neuvěřitelné 3 komentáře, abych natočila něco dalšího (hlavně od známých z facebooku). Po pár letech, nekonečně mnoha fackách ala „jak jsem tohle mohla jako vydat“ a spoustě, fakt spoustě hodin tréningu, učení se, čtení článků o marketingu a editování jsem si mohla asi začít říkat „YouTuber“. Fakt jsem nad tím natrávila minimálně 3 000 hodin, než jsem pochopila podstatu věci.

Příjmy z youtube reklam jsou směšné jak domluvené pranky Viral Brothers a firmám se začnete líbit, až když máte fakt kolem těch 100 000 odběratelů, přičemž teď nejsem ani v polovině, po 3 letech točení téměř každý týden. (nejsem už tak aktivní a vydám něco jen tehdy, je-li na to čas a fakt to stojí za to). Takže jsem vystřídala pár prací a začala jsem zjišťovat, že asi nejsem úplně ideální zaměstnanec a možná mám spíše tendence pro podnikání nebo živnost. Začala jsem se zakázkovým střihem, ale i to se úplně nedalo považovat za příjem, který by mě měl dlouhodobě uživit. V roce 2016 jsem si tedy opět hledala práci. A zadařilo se, začala jsem pracovat v e-shopu u Karlových Varů. A hádejte, co mě tam dostalo. „Víte, my viděli ten váš profil na youtube a to nás hodně zaujalo.“ A tak jsem se stala takovým jejich „specialistou“ na sociální sítě, tvořila jsem videa, grafiku (oh god, díky za tohle hobby, díky youtube jsem začala dělat náhledové obrázky ve photoshopu a zrovna úúúúplnou náhodou chtěli na tuhle pozici praxi s photoshopem), a také jsem byla součástí marketingového týmu. Nemluvě o tom, že jsem tam poznala Majkla, už na pohovoru jsme se na sebe koukli s takovým zvláštním klidem, jako kdybychom jeden druhého poznali po dlouhé době :). Ten mi taky jako hlavní markeťák řekl, že bych se k firmě asi vůbec nedostala, kdybych netvořila na youtube. Za velice nedlouho jsme spolu začali chodit a jsme spolu dodnes. Takže díky, youtube, pro tebe jsem jedna z ryb v oceánu, tys mi ale zařídil job a vztah, to beru.

S ním jsem za celý rok 2016 prožila více věcí než za svůj celý život. K narozeninám jsem s ním poprvé letěla v letadle, letěli jsme na víkend do Londýna. Má potřeba se opít, abych tu cestu přežila, je dokonce zdokumentována :D.

V dubnu jsem byla poprvé u moře na Mallorce a hned to byl jeden z nejluxusnějších hotelů a nejkrásnějších míst, které jsem kdy viděla, na Mallorcu se budu stoprocentně vracet a jednou bych tam určitě zkusila i nějaký měsíc – dva žít, zkusit si to. Do toho krásného ostrůvku, kde se z jednoho konce na druhý dostanete autem tak do hodinky, jsem se zamilovala a úplně jsem Mallorce propadla, nemůžu se dočkat, až se tam vrátím! Vítr ve vlasech, tůry, potloukání se úzkými uličkami tamních městeček, úchvatné. ♥ Strašně jsem se tam spálila a neopálené proužky od sandálek mám na nártech ještě teď, ale klidně se tam spálím znovu, pokud to bude znamenat, že se tam někdy zase dostanu. :) ... "Simíku, otoč se na mě." ↓

Odstěhovala jsem se od rodičů, odstěhovali jsme se do Anglie, podnikáme spolu a teď je to takový ten opravdový partnerský život včetně těch příjemných i méně příjemných starostí. Souběžně jsem během natáčení na youtube utvořila spoustu pevných přátelství „na život a na smrt“ s lidmi, kteří si na nic nehrajou a i když jsme rozprsklí po celé ČR, vždy se za nimi ráda podívám. Věřím, že na 22. rok svého života nikdy nezapomenu. Nebýt youtube, třeba by mě ani nevzali na univerzity v Británii. A tam bych se nepřiučila tak dobře anglicky. A teď, opět pouze díky youtube, mém zájmu o videotvorbu a vylepšené angličtině jsem se dohodla na spolupráci s New Yorkskou firmou Pond5, což je ostatně důvod, proč jsem si dala pauzu i s blogem, celé to tady dohadujeme a různě podepisujeme. Takže díky youtube už druhý job, kde se pro změnu mohu cítit daleko uvolněněji a mám z té spolupráce opravdu radost.

Kdo ví, kým bych byla, kdyby mě jedno nudné říjnové odpoledne nenapadlo natočit vlog na youtube. Zatímco téměř před 4 lety motýlek třepetal svými křídly za okny mého pokojíčku v barevné podzimní scenérii a já byla zklamaná a nesebevědomá uchazečka o práci recepční, dnes se události v mém životě střídají rychlostí síly orkánu a já to zkrátka zbožňuji. 

Co vy? Setkali jste se někdy s takovým Butterfly effectem, který vám obrátil život vzhůru nohama? Podělte se se mnou o svůj příběh, neskutečně me toto téma zajímá! :)

 
Tagy: Vyprávění, Butterfly effect