Slíbila jsem pokračování svého příběhu o životě ve Velké Británii a aby to nebylo pouze vyprávění, připravila jsem si takového menšího průvodce, co dělat, když si řeknete – Chci pracovat v Anglii. Jdeme na to! :)
Anglie
Asi vám to dlužím. Chybějící část skládačky mezi stavem “Jsem v Británii” a stavem “Jakto, že ta holka streamuje z Prahy?” … Je třeba se tomu postavit čelem a přijmout svojí prohru s pokorou a vděkem. Tak jo - víte, že jsem doma, že? A taky máte poslední informaci o tom, jak jsem si hledala práci v UK nebo tak něco. Pojďme to zkrátit, provedu vás stručně tím, co jsem si prožila až do budíku ve 4 ráno, kdy jsem vstávala na necelých 30 hodin autobusem do Čech.
Slíbila jsem, že pokud budete mít vyloženě nějaké přání, o čem bych měla psát, ráda se vám přizpůsobím. Takže dnešním článkem bude takový průvodce studiem ve Velké Británii od výběru školy po odlet. Jelikož jsem si sama prošla všemi těmi překážkami, ráda se podělím o to, co všechno studium v Anglii, Walesu nebo dalších částech „Ostrovů“ obnáší.
Tak jsem si říkala, že když už jsem takový ten zcestovalý duch a Wales mi dal zkušeností, jako žádná ze zemí, kam jsem vytáhla paty, napadlo mě, že byste mohli zamachrovat před známými nejen českého a slovenského původu a až si někdy budete dávat svou "a pint of beer" v "british pub", třeba přijde nějaký ten faktíček vhod. :) Tady je tedy TOP 10 "not only" WHAT THE FUCKTŮ O BRITÁNII. Jde se na to!
Než se pustím do samotného obsahu článku, moc bych vám chtěla poděkovat za krásné a pozitivní komentáře plné empatie a skoro až obdivu, že jsem se s vámi podělila o tak negativní zážitek jako je “být skoro na ulici v Británii”. To si skoro ani nezasloužím, děkuji! Kdo neví, o co go, mrkněte zde :). Tenhle článek píšu jako takové zhodnocení a rozšiřující pohled na onu událost, protože jste si to vyžádali. Hodně lidí zajímá, co se vlastně dá z toho vytěžit a chodí mi desítky zpráv na to, abych ještě něco napsala. Jak je libo :).