Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Osobní rozvoj

NE Mainstreamu - aneb návod na šťastnější život?

Co je to mainstream? Co je vlastně normální? Kdo určuje normu? A proč se tím musím řídit? Proč musím být takový/á jako všichni, aby mě společnost přijala? Abych byl/a populární. Proč mě nevezme takového/takovou, jaký/á jsem? Systém říká to, systém píše tamto. Chaos. Nebo pořádek? Programy. Vymývání mozku. Nic. Přijde vám to jako zmatek, co? :D 

 

Snažím se žít tak, abych byla pánem svých myšlenek alespoň z části dne. Myšlenky cizích lidí, těch nesprávných lidí se přitom vkrádají do našich myslí tak potichu, nepozorovaně, jako kočky lovící svou kořist. Do poslední chvíle o nich nevíte. A najednou jste lapeni a už je pozdě. Zkuste se zamyslet, kolik „informací“ denně přijímáte, ačkoli to vůbec nepotřebujete. Reklamní bloky v televizích, billboardy, rádia, televize, internet. TOLIK INFORMACÍ! Jednoho dne se mi z toho zamotala a řekla jsem si, dost. Teď jsem se k tomu při meditaci vrátila a napadlo mě, že bych se o to mohla podělit. :)

Co jsem tedy přestala dělat?

1. Televizi jsem dobrovolně nezapla tak 4 roky

Když chci vidět film nebo seriál, není problém se k němu dostat přes internet. Bez reklam. Legálně. Nepotřebuju vidět reklamy každých 20 minut na léčbu kloubního aparátu, proti kašli, na bolest hlavy a vůbec všechny reklamy na ty léky, díky kterým si tak maximálně vsugerujete, že jste vlastně skoro mrzák a ty léky fakt potřebujete, i když jste jinak šťastní a zdraví jako rybička. Zrovna dneska jsem dobrala antibiotika. Už ani nevím, po jak dlouhé době. Pomohla, to je fakt. Ale byla jsem úplně nešťastná, že musím do sebe ládovat další chemii, že to nejde jinak. Nebo reklamy na půjčky? Obrazy spokojených rodin žijící ve vlastním domě, jezdící ve vlastním novém autě, ale z úvazkem - na jak dlouho? Reklamy na zadlužení. Reklamy na pasiva skrývající se za úsměvem herce. Takové obrázky vytvářejí touhu. Touhu po štěstí a po tom samém úsměvu. Úsměv s úrokem 3,6%. 

 

2. Adblock

Na internetových stránkách mám zapnutý adblock - výjimky mám na projekty, které se mi fakt líbí a na stránkách malých projektů, které by nemohly fungovat bez alespoň malého příjmu z reklam... jako – na reklamě není nic špatného, když je relevantní k mým zájmům, sama na reklamách spolupracuji, sama využívám Google Adsense. Ale prostě reklamy na produkty, které jsou jenom vymývárna farmaceutických společností atd. atd., na to opravdu nejsem zvědavá. Díky reklamě jsem si koupila zrcadlovku, kterou doteď používám, díky ní jsem narazila na super začínající obchůdek s vybavením pro videomakery, jsem úplně nadšená z idey Masterclass lekcí a v takových případech má inzerce smysl. Jen jsem zkrátka proti vymývání a dělání z lidí nemocné zombíky a hypochondry, které k běžnému fungování najednou potřebujou 10 prášků denně na trávení, bolest hlavy, bolest kloubů a oční kapky na bolest očí, když vám krvácí z toho, že reklamy na věci jako jsou vložky jsou dneska tak strašně ubohý a něco tak intimního jako je ženská menstruace povyšujou na tancování na Broadway. A viagru inzerujou během hokejového MS, kdy na to koukají i děti. Jdu blejt velebnosti :D.

 

3. Přestala jsem číst internetové zprávy s pocitem, že se mě to týká

Jakože - nejsem ignorant. Nesnáším ignoraci, když se stane něco špatného, zamyslím se nad tím, nezavírám oči, ptám se - jak tomu zabránit? Média ale často rádi vyvolávají kontroverzi a strach. Jde jim o sledovanost. Chtějí diskuzi nad tématem, sdílení. Dlouho jsem neviděla média, která by něco nepřekroutila, jen aby danou (dez)informaci ještě víc okořenila. Dají tomu clickbait titulek a fotku a cashujou na reklamách. Sama jsem se jednou stala takovou „obětí“ médií a proti těm koninám, které ta média vyplodila, jsem nemohla bojovat. Naprostá bezmoc.

 

4. Informace, které se ke mně dostanou, zpracovávám s odstupem, kriticky 

Jsme závislí na obrazu obrazu světa. To nám řekla naše třídní profesorka při jedné z hodin češtiny, kdy jsme jen tak mimochodem narazili na téma kolem teroristického útoku v Bostonu v roce 2013. Nebo takhle se mi to aspoň vybavilo teď, když píšu tenhle článek. Kéž bych na jejích hodinách dávala více pozor, byla bych si 100% jista tím, kdo to řekl. Ale přísahala bych, že to vzešlo z úst Milana Kundery. Kdo je vzdělanější, klidně mě opravte v komentářích :). Podstatou bylo, že jsme se bavili o útoku v Americe na základě zpráv na internetu. Chápete, diskutovali jsme o události, která se stala na druhém konci světa, jako kdybychom tam byli. Ale nebyli. Přejali jsme obraz, který o té události vytvořila média. A zkonzumovali ho, bez možnosti ověřit si, zda-li to byla celá pravda, částečně pravda nebo holá lež. Ale předkládali jsme to k diskuzi s ostatními lidmi, jako kdyby to pravda byla, nezlomná, neměnitelná, čistá! Insaaaaane. Automaticky se mi tak tvoří otázka „a co když?“ Co když nám takhle autority naservírovali tolik obrazů světa, že jim věříme, přejímáme ty názory, hodnoty, pohled na věc – a ztrácíme tak sami sebe a svou originální individualitu? Řeším to asi takhle – když už se ke mně dostane nějaká důležitá informace, která mě může ovlivnit, snažím se najít více různých zdrojů a říct si, aha, liší se to, pravda tedy bude někde mezi.

 

5. Přestala jsem číst časopisy a magazíny, které "nikam nevedou"

To mi ušetřilo spoustu času na čtení opravdu hodnotných věcí o pozitivním myšlení, o cestách k vnitřní síle, o motivačních praktikách, meditaci, spiritualitě, jak se zbavit špatných návyků, jak přeprogramovat své myšlení, jak se orientovat na úspěch a jak se stát zkrátka šťastnějším člověkem. Doufám, že to někdy také budu schopna předat dál. Jsou knihy a filmy, které mě NESKUTEČNÝM způsobem ovlivnily v mém životě a hrozně za to autorům děkuji. Díky nim jsem šťastnější.

Srdečně vám děkuju za přečtení. Myslím si, že je to docela důležitá tématika, takže bych ráda natočila i nějaké to videjko. Snad se zadaří a najde se čas :) A o čem byste chtěli článek příště? A hlavně:

Co pomáhá vám, oprostit se od všeho možného tlaku médií? Je něco, co taky děláte jako já? Čím si dokonale "vyčistíte" hlavu, upustíte páru? Napište mi to do komentáře! 

 
Tagy: Motivace, Úspěch, Mainstream