Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Osobní rozvoj

Zatímco hluchá slečna zpívá, ty si stěžuješ, že na to nemáš?

Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby

Hluchá slečna zpívá, horolezec s amputovanými končetinami leze po horách a my sedíme u facebooků a snapchatů a instagramů, kde si stěžujeme, co všechno nás štve nebo se chlubíme, jakou jsme si to zase udělali (krátkodobou) radost. Nebo postujeme fotky našich nahatých dětí. :D Achjo. Jak jsem zase na chvíli otevřela oči?

 

V mém životě se možná až často vyskytne takový ten moment, kdy se zastavím, nechám jakékoli práce a přemýšlím o všem a ničem, proč se naše životy ubírají zrovna a právě tímto směrem, jako kdybych se snažila myslet za každou bytost, která kráčí po téhle planetě. Proč jsou někteří lidé bez peněz a jiní lidé zase neví, co s nimi, proč si lidé věčně na něco stěžují, zatímco jiní mají mnohem méně a považují se za šťastné. Jedni si zoufají, že mají tlustá stehna, velké břicho, malá prsa, další lidé jsou nemocní a jediná věc, kterou chtějí, je se uzdravit, dali by cokoli, aby mohli mít třeba právě i ta malá prsa a tlustá stehna – ale je to nemožné. A tuhle jsem přemýšlela, proč až příliš mnoho mladých lidí říká „tohle nemá cenu“ ve 12, 13, 15, 18, 20, 30, 40 letech. To mě asi vytáčí ze všeho nejvíc.

Tak či onak, často na nic závratného nepřijdu. Vždy dojdu k závěru, že lidé, kteří si bezmyšlenkovitě stěžují na hlouposti - a že nikdy nebudou mít iPhone 7 nebo tamten Fidget Spinner nebo co to frčí - si za to můžou sami a všechny jejich důvody jsou jen výmluvy. Že nemají na to peníze, a že na cvičení není čas, a že ta úča prostě musí být zasedlá a že není talent na zpěv. Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby.

Zrovna před týdnem jsem narazila na video, které obletělo svět a dokázalo mi, že lidé jsou úžasní a kreativní lidé hodny lásky, respektu a porozumění, pokud ovšem chtějí – pak je totiž nedokážou zastavit ani daleko větší překážky, než lennost nebo strach.

Řeč je o Mandy Harvey, slečně, která rozplakala nejednoho diváka při sledování America’s got Talent, o talentované zpěvačce, které by mohla závidět nejedna normálně slyšící sopránistika (včetně mě). Mandy přišla o sluch ve svých 18 letech, chtěla být učitelkou zpěvu. Dnes je jí 29 a ani ztráta tak důležitého (věřte mi, zvlášť pro zpěváky opravdu důležitého) smyslu, jako je sluch, jí nezastavila v jejím snu zpívat. Jsem docela přecitlivělý člověk, takže když nebrečím u filmů jako Psí poslání, Strážci Galaxie nebo The Matrix, brečím nad fanoušky zpěváků, kteří zpívají na pódiu s jejich idoly, brečím u talentových soutěží (ačkoli tuším, že někdy to je asi dost fraška, která opravdu má hrát na city a silný příběh se prodává líp než talent) a celkově se často nechávám strhnout dojáky, kteří vám rozervou srdce na milion kousíčků, ať už je to video záchranářů, kde želvě vytahují brčko z dýchacích dutin nebo fotky opuštěného psa, o kterého bylo nakonec postaráno – brečím. Často. A nestydím se za to.

Kdo video neviděl, může se na vlastní oči přesvědčit sám (video v angličtině s titulky):


Hned mi to připomnělo rozhovor v Hydeparku s horolezcem Jamiem Andrewem, který na následky rozsáhlých omrzlin při jednom nebezpečném výstupu na Mont Blanc přišel o všechny končetiny. 5 dnů a 4 noci bojoval po boku jeho kamaráda Jamieho Fishera o život ve sněhové bouři pod vrcholem hory, kdy bouře byla tak silná, že se k nim nemohla dostat žádná záchrana. Vytvořili si plácek o velikosti… jídelního stolu? Tam byli celou tu dobu. Kamarád umřel, on přežil. Ani ztráta končetin ho nezastavila v jeho životním koníčku. Doporučuji zhlédnout celý rozhovor, opravdu stojí za to.

Odkaz zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/216411058091119/

Upřímně se chyťte za srdce a povězte si. Opravdu na to nemám? Opravdu to nemá cenu? Opravdu nemám čas na cvičení, trénování tance, zpívání? Opravdu si nejsem schopen / schopna našetřit nebo vydělat nějaké peníze? A potřebuji tu danou věc vůbec teď hned? Tohle zrcadlo jsem si nastavila taky a egu jsem teda pěkně srazila hřebínek. Asi jsem samomňauau (to je výraz Nikol, který vyplodila, když se nemohla rozhodnout, jestli je sadista nebo masochista :D)

Myslím si, že jste kreativní lidé. Díky novým technologiím hloupneme a lenivíme. Pozoruji, že čím chytřejší jsou telefony a počítače, tím více líními lidmi jsme my, tím méně toho musíme dělat. Za chvíli přestaneme psát, počítat, možná i číst, přestaneme řídit auta, jednou přestaneme třeba i pracovat, všechno budou dělat stroje (hello Matrix? :D) Stále ale věřím, že je jen naše rozhodnutí, co chceme v životě dělat, čím chceme být a jaký směr dáme našemu bytí na této Zemi. Zda budeme hledat důvody a obviňovat okolí nebo si přiznáme, že za mnohé, co se nám děje v životě, si můžeme sami a svému egu a okolí nalháváme důvody, abychom se necítili vinní a zodpovědní za stav světa kolem nás. A třeba zapojíme mozek, přestaneme být tak líní, vylezeme z komfortu naší zamlžené a zadýchané bubliny a nalezneme konečně způsob, jak učinit náš život lepším.

Přeju nám všem jen to nejlepší a prosím vás, pokud si najdete pár minutek denně na to, zlepšit někomu jeho život, ať už říkáním „mám Tě rád(a)“ nebo přidržením dveří starší paní, uděláte ze světa lepší místo a jsem přesvědčená, že se vám to vrátí.

Mám vás ráda, tak se mějte taky! :)

Vaše Kyo
Tagy: Motivace, Úspěch