Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Osobní rozvoj

Dlouhodobý vztah aneb místo, kde ego nemá místo

Když to tak počítám, tak ze všech svých let jsem dohromady 6 let trávila s někým ve vztahu. Osobně nejsem úplně fandou takových těch povrchních vztahů, kdy jde o image, dávání si dárečků, vytahování se před kámošema a obecně machrování. A pokud má vztah něco vydržet, ráda bych se s Vámi podělila o pár poznatků, které se docela hodí.

Když už jsem se s někým dala dohromady, většinou jsem ho nějakým způsobem opravdu měla ráda a i když se z 90% vyklubali po pár měsících naprostí trotlové, i já dělala spoustu a spoustu chyb, které mě, jako když brousíte diamant, dostaly až do nynějšího já. Diamant ze mě tedy rozhodně není a občas lituju Mika, že to má se mnou tak těžké, jsem taková… nešikovná, pomalá číča, tak nešikovná, že mi občas říká pando. Ale jak velice často říkám, mnoho chyb = mnoho zkušeností, během chvil, kdy jsem byla single, jsem měla spoustu času pro sebe, brouzdala do vod meditací a přišla na spoustu nápadů, jak být lepším člověkem a nyní bych se o principy ve vztahu s Vámi ráda podělila.

Chtít ideál je špatně

Každý z nás má určitou představu o ideálním partnerovi, přičemž se každá tato představa liší, v průběhu života se mění a nikdy není stejná. Když se zamilujeme, tak svůj „crush“, tu svojí lásku tak vnímáme. Postupem času, kdy nám opadávají brýle, si už začneme všímat jakých si chyb. A sem tam si posteskneme, jak hezké to bylo na začátku. Čekat, že partner bude tím princem na bílém koni, který na vás bude každý den úplně stejně hodný, úplně stejně poslušný a tak dále, je naivní.

Očekávání je špatně

Souvisí to s tím ideálem. Určitě jste se setkali se situací, kdy si třeba povídáte s vaší drahou polovičkou a třeba očekáváte, že vás pohladí, že vám řekne to, co si přejete nebo zkrátka očekáváte určité chování v určité situaci. A ono se tak nestane. A vy jste zklamaní. A to vede k frustraci, která dovoluje negativním myšlenkám, aby zahltily váš mindstream. Najednou jste místo pěkného večera na pochybách a propadáte panice, jestli vás ještě má rád(a).

Fňukat je špatně

Tuhle mi můj jeden známý naprosto obrátil myšlení vzhůru nohama jednou krásnou myšlenkou. Stála jsem před garáží našeho domu a čekala na Mika, který stále něco hledal. Tak jsem mu vyjmenovala (tradičně) všechno, co má mít s sebou a pokud to nemá, tak kde to najde. Najednou zvolal „ááááha“ a utíkal domů pro mobil. A já si postěžovala tomu známému, že jednou zapomene i hlavu a kdybych mu to neřekla, tak skoro ani neví, co hledá. A tady přichází ta myšlenka: „Víš Simi, ono je to dobře. Jen ať zapomíná. Představ si, že by se to naučil, že by věděl, kde co má, uměl si uvařit, vyprat, vyžehlit a celkově se o sebe uměl postarat.“ Zmateně jsem koukala, zatímco pokračoval: „Vždyť kdyby to všechno uměl, tak by tě vlastně vůbec nepotřeboval, buď ráda za to, že mu můžeš všechno připomínat a děláš jeho život lehčím.“ So he left me like WOOOOOOW. Má naprosto pravdu.

Mlčet je špatně

Kterýkoli mezilidský vztah je o komunikaci. Pokud jste smutní a váš protějšek se vás zeptá, co vám je, povídejte. Neduste v sobě to, co chcete vlastně vykřičet do světa naplno (ale nekřičte, to ho spíš odradíte než aby vám pomohl) :D.

Měnit druhého je špatně

Ono je hrozně hezké, poznávat toho druhého. Je to takové bezstarostné a růžové. Ale jak už jsem zmínila, postupem času objevujete ty krásné malé chybičky a maličkosti, které toho druhého činí speciálním, ale vás to vlastně štve. A zvlášť dámy mají neuvěřitelnou sílu omotat si muže kolem prstu a měnit ho k obrazu svému. Nedělejte to. Člověk, do kterého jste se zamilovali by měl zůstat člověkem, do kterého jste se zamilovali. V opačném případě, jako jednou já, zjistíte, že ta jeho verze 2.0 se vám nelíbí a budete bojovat o to, aby se změnil zase zpátky, aby byl tím, kým byl na začátku. To už ale může být pozdě. :)

 

Z dnešního článku je to všechno, tak doufejme, že nepoznáte nikdy nic takhle negativního a doufám, že si někteří uvědomí, že vztah je jako květina, o kterou se člověk musí starat. Je o obětování se, je o pomáhání si, je o budování, o týmové práci. Z hádek můžou vzejít pouze 2 vítězové nebo 2 poražení a vždy jste v tom spolu. Děkuji za přečtení. :)
Tagy: Motivace, Vztahy, Návody, Ego