Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Osobní rozvoj

HELP #2 - Poradna pro teenagery

Sedím si tak ve vaně a přemítám nad horkou párou, co bych ještě pro svoje diváky mohla udělat, čím mohu využít svojí "popularitu" (haha, prej popularitu), abych někomu byla prospěšná. A poté jsem si vzpomněla na svůj nápad ohledně Teenage poradny, HELP. Náhrada za "Bravo poradna" be like :D...

První díl nemá sice moc velkou sledovanost, ale docela si za tím formátem stojím, a pokud nejsem momentálně dost chytrá na to, abych vymyslela, jak nafouknout a zpomalit planetu, aby jí trvalo déle otočit se kolem své osy a den se mi nafoukl, takže bych měla čas natáčet videa, řekla jsem si, že alespoň 1x týdne bych si mohla najít na toto téma čas na blogu, kde bych na vaše dotazy (kterých je k dnešnímu datu omg fokin 342) odpovídala alespoň psanou formou. Tu je mé první video:

Ty nejzapeklitější případy si opravdu nechám na video, v každém případě mám z čeho vybírat na mnoho dílů dopředu.
Pokud se chcete zařadit do fronty s dotazem, stačí vyplnit tento anonymní formulář na google. :)

Teď už ale k prvním 3 dotazům.

 

Anett:

"Ahoj Kyo, je mi 14 a nedokážu se bavit s lidmi, prostě se bojím že něco pokazím. Kvůli tomu nemám moc přátel, jsem strašně tichá a nedokážu člověku ani pomalu říct blbé Ahoj.. Nedokázala bys mi poradit jak docílit toho abych se nebála mluvit s lidmi? Díky.."

Kyo:

Znám dobře ten pocit. Do určité míry jsem to vnímala opravdu jako fobii. I dneska mám neuvěřitelný strach z „té trapné minuty ticha“. Strach je ale věc, která je pouze Tvé hlavě a to si musíš říkat každý den, klidně ráno před zrcadlem. Ničeho se nemusíš bát. Na jeden sraz Pácošů, takový komornější, mi přišla ještě mladší slečna než ty, Kiki. Hrozně se bála mluvit, pořád jsem se jí musela vyptávat na nové věci, abych z ní alespoň něco vytáhla a i to byl boj s chlupatou dekou. Vnímala jsem ale, že když si uvědomila, že je v kolektivu lidí, kteří mají podobné zájmy, začala se o nich i přes svůj ostych mluvit i ona. Teď když jí potkám, tak nezavře pusu :D. Musíš si uvědomit, že je to opravdu jen v Tvé mysli, nikdo nebude nijak zkoumat, jestli něco pokazíš, maximálně se tomu zasmějí a život jde dál, jednou se tomu budeš smát i ty. Já už si takhle nadělala tolik trapasů, že to nedokážu spočítat, ale vždy se směju, když si na to vzpomenu. Asi bych Ti poradila, ať neděláš nic proti své vůli. Jsou lidé, kteří jsou rádi introvertní a nemají vlastně ani potřebu se pořád někde chvástat. Jelikož neznám Tvou situaci pořádně, asi neporadím na 100%, ale opravdu to chce posilovat sebevědomí, o tom jsem psala ZDE, začít si povídat nejdříve s lidmi, které máš nejradši (i kdyby to mělo znamenat, že si stoupneš k zrcadlu a budeš se pozorovat, jak mluvíš sama se sebou, protože se určitě máš taky ráda :D), dále s lidmi, kteří mají podobné zájmy (zpěváci, youtube, knížky, seriály, cokoli) a uvidíš, že pak už to půjde čím dál, tím lépe. Pokud jsi ráda introvertní, nenuť se k přetvářce. :)

 

Lucy:

"Ahoj , už delší dobu se mi líbí jeden kluk který se mnou chodí do třídy a dříve jsem s ním i chodila , ale už jsme se stihli rozejít . Každopádně , nevím jak upoutat jeho pozornost, aby se mnou zase mluvil tak jako dřív . Co si myslíš že by jsem měla udělat ?"

Kyo:

Když ho máš ráda, proč jste se vlastně rozešli? Pokud Tě opustil on, asi to chce čas. Každý rozchod bolí a lidé po rozchodu nemají ve zvyku se hned bavit jako nejlepší kamarádi, pokud to tedy není zrovna takové to dětské chození naoko. Pokud jsi mu nijak neublížila, tak si s ním zkrátka promluv a řekni mu to. Nikdy ale druhého člověka nenuť k ničemu, co sám nechce. :) Neboj, pokud Ti není 90 a nejsi na konci života, tak Tě pár rozchodů neodsoudí. Pouč se z toho vztahu, co jsi dělala špatně, co dělal on špatně a tyhle chyby už neopakuj. :)

 

Dominic:

"Jsem bisexuál a často na sebe slýchám nějaké nadávky, ať už kvůli mému oblečení, vlasům, nebo mě samotnému. Nedá se tomu moc vyhýbat. Asi se to nijak nezmění ale možná by jsi mi mohla poradit jak se s tím vypořádat. Děkuju ti moc! :)"

Kyo:

Úplně nejjednodušší a nejefektivnější je si toho nevšímat, ignorovat to, hodit to za hlavu. Sama, díky několika známým, kteří jsou jiné orientace než heterosexuální, vidím, že to zkrátka menšiny nemají ve společnosti lehké. To je takový standard, většina má nějaký ustálený systém norem, podle čeho se musí řídit, jinak nastane chaos (a zvlášť v našem státě, kde jsou někteří lidé konzervativní, bývalými režimy ovlivnění páprdové, kteří se bojí všeho, co odporuje jejich hnízdečku ustálených zvyklostí). A ty jsi jiný, jsi úplně mimo tu jejich krabici, takže přirozeně někteří z toho nemají úplně radost. Jenže to jsou slaboši, neumí svůj strach z něčeho jiného překonat… Nebo sami mají nějaký komplex méněcennosti, který si „léčí“ popichováním menšin nebo slabších lidí. Má snad mít názor takového člověka pro Tebe nějakou hodnotu? Jsi tím, kým jsi a to se nezmění, přijmi svou přirozenost a buď prostě šťastný :). Mně se taky smáli, že jsem moc vysoká, že mám křivé zuby, že tohle, že tamto. Ale od té doby, co na to kašlu, přestali.Ráda bych upozornila, stejně jako ve formuláři, že nejsem odborník, nechci jím být a ani se za něj nechci vydávat. Berte moje úvahy tak, jako kdybyste klábosili s kamarádkou venku na lavičce a diskutovali nad tím, co máte dělat. Jak jsem řekla, všechny mé odpovědi je třeba brát jako subjektivní návrhy neodborné osoby, ne jako odbornou pomoc a každý tazatel se ve formuláři zavázal k tomu, že nenesu za nic zodpovědnost. Teď už děkuji za přečtení článečku a doufám, že jsem někomu pomohla si trošku utřídit myšlenky. :)


Pictures source: Pexels.com CC0

 
Tagy: Poradna, HELP, Teenager