Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgSystemSEOSimple has a deprecated constructor in /home/www/michalertelt.cz/domains/madkyo.cz/www/plugins/system/SEOSimple/SEOSimple.php on line 15
Já jako youtuberka - Madkyo.cz

Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
O mně

Já jako youtuberka

Na tenhle článek lidé často klikají, aby se dozvěděli, čím vším se autor vychvástá, aby donutil své čtenáře říct, hmmmm, tak ten je dobrej. Zároveň je to ale jakási povinnost se představit a trošku člověka uvést do toho, co dělá. Pojďme tohle nepsané pravidlo splnit.

Životopis be like…

Jmenuju se Simi, jsem z Karlových Varů a evidentně jsem v pauze mezi gymplem a vysokou neměla nic jiného na práci než se podílet na svém komickém životě s celou Českou Republikou a Slovenskem. Teda, měla jsem práci, ale už jsem nechtěla ve volném čase hrát Simíky. Nebo… tak něco.

 

Trocha paleontologie

Kanál TheMadKyo jsem založila v říjnu 2013. Začínala jsem jako naprosté ucho, neměla jsem směr, neuměla jsem vystupovat před kamerou, nevěděla jsem, co chci vlastně dokázat. Jediné, co jsem uměla, byl střih a editace videí. To je věc, která mě chytla už ve 14 letech a drží se mě do této chvíle, kdy už mám na hřbetu 22 let. A nemyslím si, že mě tahle kreativní práce jen tak opustí.

 

Jaké byly začátky?

Příšerné. Asi jako u většiny youtuberů. O marketingu na internetu jsem věděla kulový, o grafice jsem věděla kulový, občas jsem si teda něco maličko editovala v GIMPu a Photoscape a tím to haslo,skoro jsem ani nevěděla co je photoshop a technikou jsem tedy taky úplně nepřekypovala. Měli jsme se ségrou jako dárek naši první ruční kamerku, Panasonic HC-V100. Uměla už FullHD, pravdou ale je, že jsem ani nevěděla, co jednotlivé funkce dělají a svým šťouráním jsem napáchala víc škody než užitku.

 

Kdy se stal ten „boom“?

On se vlastně nestal. Kdyby se stal, tak mám dneska už 200 až 300 tisíc odběratelů. Úplně první si mě všimla NikolsLife, kterou považuji nyní za jednu ze svých nejlepších kamarádek, kterou jsem sledovala ještě v dobách, kdy měla hangouty s DžejDý, měla rovnátka a byla hrozné ucho a – tak trochu jsem vyhrála u ní soutěž za 10 000 odběratelů. Videa jsem měla stále v angličtině ale nějak viděla ve mně potenciál. (Asi byla zrovna opilá, sama nechápu, co na mně tehdy jako viděla). Nevěřím na náhody, to video byl shit a dnes jsem v pozici, kdy s ní točím girlfriend tag a fanfikce :D Mám Tě ráda ♥. Maličko mi taky pomohlo, že jsem se rozpovídávala o tehdy populárních tématech, že jsem byla v první vlně holek, které netočily líčení, tutorialy, nákupy a další holčičí věci a raději jsem se soustředila na „klučičí formát“ videí, takže vlogy, sketche, různé situace a tak. Všimli si mě tehdy MadBros, sem tam mě sdíleli, pak i Stejk, AtiShow, a když jsem natočila „Kdyby populární youtubeři byli holkami“, tak se mi v komentářích objevili lidé, které jsem do té doby pouze tajně obdivovala. Přitom – přiznejme si, zas taková špice tehdy to video nebylo. To mi získalo první vysněnou „tisícovku“ odběratelů, a pak jsem už pouze poslouchala své diváky.

 

Jak jsem na tom teď?

Učím se. Neustále se učím, snažím se zdokonalovat v tom, co dělám a v tom mi pomáhají Pácoši – samozvanej „fandom“ (nemám ráda slovo fanoušci). Stále se hledám v tom jezírku zvaném Český YouTube a doufám, že jednou najdu směr, který bude bavit mě, vás i potenciální partnery. Upgradovala jsem svou kamerku na zrcadlovku, chystám se dokupovat mikrofon a na svých scénářích také hodlám strávit více času než dříve, motivace je vysoká. A to jen díky Vám :).

 

Budoucnost?

Nejistá. Tady vidim velký špatný. :D Ve smyslu času. Čím déle na YouTube sem, tím více se snažím tvorbu zkvalitňovat, což samozřejmě funguje tak, že nad tím trávím daleko více času než na začátku, kdy jsem točila jen úkolovky, asky a sem tam nějaký ten názor nebo vlog. Ale v žádném případě to nevzdávám, můj velký sen je mít na zdi jednou ten play button a udělám, co bude v mých silách, aby tam byl oprávněně. Mezitím bych si ráda vedla blog, kde bych se věnovala i tématům mimo témata na mém kanále, takže je to prostor pro ventilování mých myšlenek i v jiných oblastech mého života. A to je to, co najdete na těchto stránkách. Snad si najdu nějaké příznivce i tady.


Všem děkuju za podporu, pomohli jste mi vytvořit fiktivní trend, novou postavu, MadKyo, holku, která má energie na rozdávání a která zkrátka ráda baví lidi. A i když tahám za nitky já, Simi, šťávu, nápady a energii mi dodáváte vy. Vřelé díky ♥

Picture source: Pexels.com CC0
Tagy: Natáčení, Video