Blog youtuberky Madkyo

Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Lifestyle

TOP 10 WTF faktů o Británii, které jste nevěděli

 

Tak jsem si říkala, že když už jsem takový ten zcestovalý duch a Wales mi dal zkušeností, jako žádná ze zemí, kam jsem vytáhla paty, napadlo mě, že byste mohli zamachrovat před známými nejen českého a slovenského původu a až si někdy budete dávat svou "a pint of beer" v "british pub", třeba přijde nějaký ten faktíček vhod. :) Tady je tedy  TOP 10 "not only" WHAT THE FUCKTŮ O BRITÁNII. Jde se na to!

 

#1 - Nejkratší válka be like...
Nejkratší válka, kterou vedla Anglie je proti Zanzibaru (Anglo-Zanzibar war), což jsou 2 ostrovy při východoafrickém pobřeží. Uvádí se, že trvala mezi 38-45 minutami. 
(Pro zajímavost, jak se to vlastně stalo...) Khalid bin Bargash se po smrti svého strýce pokusil na ostrovech o převrat a chopil se moci, zatímco Británie upřednostňovala jiného kandidáta, který by byl více ovlivnitelný. To se Bargashovi nelíbilo, a tak do přístavu zakotvil ozbrojenou jachtu HHS Glasgow svého strýce, bývalého sultána a shromáždil 2800 mužů na jeho obranu. Británie na to odpověděla tím, že tam vyslala 5 válečných lodí. Za 45 minut byla Bargashova jachta potopena a bylo vykonáno :D. (Více si kdyžtak najděte z vlastních zdrojů, strýček google poradí.

 

#2 - Před vodou neutečeš
V Británii neexistuje žádné místo, které by bylo vzdálené od moře více než 120km.

 

#3 - Zvrácení soudci
Ve středověku bylo možné, aby bylo před soud postaveno zvíře. To také mohlo být odsouzeno k trestu smrti.

 

#4 - To by byla hra na schovku
Buckinghamský palác má dohromady 775 místností, 1514 dveří a 760 oken, ta se myjí každých 6 týdnů - dokážete si to představit? :D Já jsem ráda, když je umyju 4x - 5x do roka :D. S tou schovkou to ale moc nepřehánějme, palác má svou vlastní policejní stanici.

 

#5 - O Vánoční rybu by bylo postaráno :D
Královna je vlastníkem všech jeseterů, velryb a delfínů v okruhu 4,8 km okolních vod kolem ostrovů.

 

#6 - KFC se docela daří...
V Anglii je více kuřat než obyvatel této země.

 

#7 - Ó, jak originální země
V Británii žije přes 30 000 lidí jménem John Smith. I když, my s naším Honzou Novákem nejsme úplně pozadu (34 119 ke konci roku 2015)

 

#8 - Pane, neviděl jste můj deštník?
Předpokládá se, že lidé přijdou o 80 000 deštníků ročně v Londýnském metru, které je mimochodem nejstarší na světě a k roku 2012 tam bylo napočítáno 409 eskalátorů.

 

#9 - The Tube
U Londýnského metra zůstaneme. Denně tam proběhne 2.7 milionů cest z bodu A do bodu B, London Underground čítá kolem 19 000 zaměstnanců, je 3. nejvytíženějším metrem v Evropě (po Moskvě a Paříži) a nejhlubší stanice je Hampstead, je téměř 60m pod zemí.

 

#10 - WTF?!
Víte, jak jsem vám říkala, že jsou pence fakt divné mince? Ve skutečnosti jsou hrozně epické, dohromady totiž tvoří erb.

 

To je z dnešních faktů o Británii všechno. O čem byste chtěli fakta příště? :) Neváhejte se mi ozvat do komentáře. Už brzo vyjde pokračování z mého života v Cardiffu, hlavním městě Walesu. :)
Tagy: Velká Británie, Život v cizině, Cestování, Fakta, TOP 5, TOP 10, Anglie