Blog youtuberky Madkyo

  • Úvod
  • Lifestyle
  • Začátečník bez kondice se zbavuje zimní pr*ele – Pomůžeš mi?
Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code
Lifestyle

Začátečník bez kondice se zbavuje zimní pr*ele – Pomůžeš mi?

Zimní prdel, jinak to ani nazvat nejde :D. Týden jsem nepřidala žádný článek, protože týden intenzivně studuju rady začátečníkům, jak efektivně změnit jídelníček a hodinu až dvě denně se trápím u cvičení. Proč? No abych o tom mohla napsat. Jsem ale začátečník a potřebuju pořádně zabrat, neudělám ani jeden klik, jak jsem slabá. Pomůžeš mi?

 

Já prostě XL mít nebudu!

Měla bych uvést na pravou míru pár věcí. Mám se ráda, mám ráda svoje tělo a chci se v něm cítit dobře. Takže pokud se vždy rozhodnu se sebou něco dělat, není to kvůli ostatním, nedržím žádné mučící diety a nevylepuju si na zeď fotky ovocných knedlíků s borůvkami, abych se na ně koukala, když jím salát s tím, že si představuji tu lahodnou krémovou chuť tvarohu a opražené strouhanky s třtinovým cukrem, chci se líbit hlavně sama sobě a chci se ve svém těle cítit co nejlépe, ta schránka na mou duši si to přece zaslouží, stejně jako vaše. Upřímně se mi vyhublé modelky jako radiátor nikdy nelíbily a mnohem častěji závidím nějaké slečně s pěknými křivkami s postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Moje ego je ale mým největším nepřítelem, takže v momentě, kdy při své výšce 180 cm, dlouhýma nohama a rukama jak Slenderman sahám v obchodě po velikosti L a cítím, že se v něm začínám cítit jako sardinka v nálevu, ješitně si řeknu, že to asi ušili blbě. A XL si prostě nevezmu, prostě ne! Začne mě ale užírat ten známý pocit „There's something wrong with your butt, not that pants, sis“ a vím, že už není cesty zpět. Takhle se cítit v oblečení prostě nechci:

 

source: pondus.no

 

Už se to jednou povedlo! Málem...

V roce 2015 nastala přesně takováto situace a když se do toho opřu, většinou to teda opravdu stojí za to. Začala jsem v květnu a za měsíc jsem měla 4kg dole a úbytek 6cm hrudník, 1,5 cm v pase a 3 cm v bocích, víc jsem toho tehdy nesledovala. Denně jsem cvičila s Jillian Michaels, prokládala to plaváním a hodinkou indiánské chůze (na běh jsem totální antitalent) a denně jsem vždycky měla aspoň 1 hodinu pohybu, ať už svítilo sluníčko nebo pršelo. Sušenkám, čokoládám, slazeným jogurtům a polotučnému mléku jsem dala sbohem, sycené minerálky, limonády a džusy jsem vyměnila za čistou vodu s citronem a všechna snědená jídla jsem si zadávala do Kalorických tabulek, které mi pomáhají i nyní. Pak jsem ale onemocněla, léčila se dohromady 3 týdny a vůle najednou zmizela. Oslabena antibiotiky, kašlem, co zněl jak tubera kuřáka, který se se mnou táhl ještě 2 měsíce po dobrání léků a přibývajícími dny v posteli to prostě nějak zmizlo. Pak začala letní vedra a představa, že se v tom potím, mě znechucovala. A takhle skončila moje nejnadějnější snaha o změnu celého životního stylu. Puff – a všechno se vypařilo.

A co dál?

Znáte to, láska prochází žaludkem. Je to rok, co jsem ve šťastném vztahu, a jelikož je to také můj první partner, se kterým bydlím a jsem poprvé tedy mimo každodenní dosah maminky, tak se samozřejmě snažím vytahovat s novými a novými receptíky, vaříme spolu, zkoušíme spoustu nových věcí a měsíce ochutnávání si berou svou daň. Už když jsem loni byla v marketingovém týmu jako asistentka marketingu a grafik jednoho e-shopu v Karlových Varech, tak to byla sedavá práce, ze které jsem se vracela psychicky vyčerpaná každý den v 5-6 večer a už se mi nechtělo nic dělat. V podnikatelské činnosti to nebylo jiné, hodiny a hodiny (ve výsledku mnohem více hodin, než když jsem pracovala) sezení za počítačem, které jsem trávila grafikou, střihem videí, fotografiemi a dalšími zakázkami. V podnikání, kde neustále vymýšlíte, tvoříte, zlepšujete a jednáte s lidmi, jsem neuměla prostě vypnout, pořád jsem hledala, inovovala, vzdělávala se, vytvářela. A na nějaké to cvičení už nebyla chuť, měla jsem kompletně zahlcený mainstream tím, jak vydělat peníze, jak jednat s klienty, jak jim co nejvíce jít vstříc, jak být lepším a lepším člověkem v oboru. Takže si to shrňme vysokoškolskou matematikou:

Jídlo + žádný pohyb + Vánoce + stále žádný pohyb = zimní prdel. :D
Dost mě pobavil stejnojmenný song, který se do obžerství pouští se značnou dávkou satiry - Seven & Stewe ft. Janička Grünerová - Zimní prdel:


 

Věděla jsem, že to je špatně a pořád jsem říkala, že musím, musím se sebou něco dělat, jinak skončím jako cukrovkář s těžkou obezitou – ale skutek utek. A tuhle jsem se procházela po obchodech, zkoušela si oblečení a v hlavě mi začal zvonit ten jízlivý sarkastický zvoneček, zvaný ego.

„Hm, je to pěkný tričko, ale ty kozy máš už jak meloun, co budeš dělat, až začne působit věkem trochu gravitace nebo až budeš mít dítě, to to dítě bude ležet na zemi při kojení a ty se jen předkloníš?“ :D
„Kalhoty dobrý, ale když se ohneš, tak ti kouká kasička, hehe.“
„Jestli se snažíš mít zadeček jako Kim Kardashian, hodně štěstí, ale jdeš na to trochu blbě. Velkej je, ale s takovým kufrem by sis měla na letišti připlácet kila navíc...“
„Jojo, každá buchta se peče z těsta, že? Proto ho máš na břiše.“

Proč jsem takovej popichovač i vůči sobě? Nemám ponětí.
I když se těch pár kilo navíc při mojí výšce trošku lépe ztratí (představte si 165 cm vysokého mrňouse se 75 kg a dlouhána 190 cm se 75 kg, chápete, kam mířím), začínám být oplácanější, než se mi líbí a v každém obchodě se mi v kabinkách nehoní hlavou nic jiného než pitomé poznámky toho hnidopicha v mé hlavě. Abych svoje ego umlčela, rozhodla jsem se, že tentokrát ho nenechám zvítězit a dokážu sama sobě, že když něco řeknu, zvládnu to také udělat.

Dostala mě k tomu „náhoda“

Jednou jsme si takhle seděli v Mariánkách s rodiči Majkla a já, posilněna několika růžovými víny, prohodila, že když už je tu v Mariánských Lázních ten bazén a máme od hotelu voucher, tak si dáme aspoň 40 bazénů (to se rovnalo cca 1km) a od Nového roku budu chodit s jeho maminkou na nějaké to cvíčo. Konverzace se nesla ve velmi přátelské atmosféře, ale do hotelu už jsem šla značně přiopilá a neuvědomovala jsem si, co říkám. Najednou se probudím a fakt do toho bazénu jdeme. Já, zmatená, co jsem to vlastně včera mlela za kraviny, jsem najednou v plavkách vlézala do bazénu dlouhém kolem 25m a vyjukaně koukala na Majklova tátu, jak si to plave s lehkostí pírka sem a tam. Po prvních 5 bazénech se mi motala hlava jak fík a ruce a nohy měly sto chutí všeho nechat i za cenu, že se utopím, nazdar, bazar, to nedám. „Tak aspoň 20,“ řekli jsme si. Tak jsem se hecla, a zatímco se všichni po 20 bazénech už vyhřívali ve vířivce a bavili se, já jsem si řekla, že nebudu ořezávátko a dám to. Cink cink, úspěch. A ten triumfální pocit vítězství nad svou leností a obdivné pohledy ostatních byly k nezaplacení. Fuck off, ego!

A co se sebou dělám?

Ve zkratce - opět jsem se vrátila k Jillian 30 Day Shred, do toho si cvičím něco maličko podle videí z Blogilates, prokládám to s XBOX Kinect Dance Central (obdoba Just Dance), jím daleko méně, častěji a zdravější věci, hodně se vzdělávám, jak změnit jídelníček bez toho, abych se jako chocoholic a závislák na sladkém zbláznila, sama si vymýšlím vlastní recepty a celkově denně trávím cca 1 – 2 hodiny nějakým pohybem. Svaly mě nepřetržitě pobolívají už 8. den a vím, že bych je měla asi nechat odpočinout, ale zjišťuji, že jsem možná trošku masochista a hrozně se mi na jednu stranu líbí, že mě ty svaly bolí, protože to znamená, že fakt se sebou něco dělám :D – a nějak se nemohu dokopat k tomu, abych si fakt na den dala pauzu.

Proč tenhle článek tedy píšu, když jsem do detailů nenapsala, jak vypadá můj jídelníček, v jakém pořadí cvičím a jaké to má výsledky?Potřebuji vaše rady! :)

  • Na to, abych ukazovala nějaké výsledky, je moc brzo, ale určitě je postnu, až budou znatelnější!
  • Tím, že jsem veřejně napsala článek o tom, že se snažím zhubnout, to budu muset přece někam dotáhnout. :D
  • Kolektiv ví vždycky více než jedinec, takže pokud jste fit, snažíte se zhubnout a jde vám to, podělte se se mnou o svůj úspěch ♥
    - posílejte odkazy na jídelníčky, vaše příběhy, jak jste zhubli nebo jak se pokoušíte zhubnout vy, všechny rady, všechny názory, cokoli může přispět. Já pak to nejlepší vyberu a zveřejním to třeba v příštím článku :)
  • Pokud to zvládnu, bude to další věc, ve které bych mohla pomáhat ostatním a to je věc, která mě bude bavit asi do konce života, pomáhat ostatním :).
  • A jelikož se mi začínají už v hlavě formovat 2 knížky, tak třeba jednou - za rok, za pár let, přibude další i o zdravém životním stylu, yeeey! :D

Děkuji za přečtení článku a budu se těšit na vaše komentáře. ♥ A ještě jednu věc - za každý komentář nebo sdílení udělám jeden basic crunch navíc :D.
Tagy: Cvičení, Hubnutí, Zdravý životní styl, Redukce váhy, Fitness, Jillian Michaels